نتایج جستجو برای عبارت :

اقتصاد بخش عمومی 1 هزینه های دولت

 
توضیحات فایل:
دانلود پاورپوینت فصل سوم درس اقتصاد بخش عمومي (مالیات ها)
کاربران عزیز ،در این بخش پاورپوینت فصل سوم درس اقتصاد بخش عمومي (مالیات ها) در ۲۶ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزينه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.
جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت فصل سوم اقتصاد بخش عمومي،چند تا اسلاید را قرار می دهیم .
محتوای اسلاید ۳
فصل سومتأثیردولت در درآمد ملیحضور هزينه هاي دولت در تابع
 
 
✍توییت آقای رائفی پور 
 
‏یک سوم اقتصاد کشورمان با چین گره خورده است
آن وقت وزارت خارجه این دولت ناکارآمد یک سال و نیم در چین سفیر معرفی نمی کرد
و تمام نگاهش متوجه امریکا و اروپایی بود که تحقیرآمیز ترین برخورد ها را نه تنها با ایران که با همین دولت کرد
آیا این مشکوک نیست؟
 
 
کاربران عزیز ،در این بخش پاورپوینت فصل سوم درس اقتصاد بخش عمومي (مالیات ها) در 26 اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزينه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.
جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت فصل سوم اقتصاد بخش عمومي،چند تا اسلاید را قرار می دهیم .
محتوای اسلاید 3
فصل سومتأثیردولت در درآمد ملیحضور هزينه هاي دولت در تابع مصرفمالیات تابعی از تغییرات درآمدتجزیه تابع مصرفوقتی هزينه هاي دولت در تا
حسین مرادی,جهان اقتصاد:
در حال حاضر مهمترین اهرم فشار بر اقتصاد کشور ما تحریم نفت است و موثرترین راه برای مقابله با تحریم ها و خنثی کردن آنها حذف درآمدهاي نفتی و استقلال اقتصاد از آن است و شرایط کنونی یعنی کاهش شدید ارزش نفت خام بهترین زمان برای اجام این کار است.حذف درآمدهاي نفتی از بودجه به معنی عدم صادرات نیست بلکه منظور از آن,صفر کردن منابع نفتی از بودجه عمومي دولت است.
انتشار و فروش سهام شرکت هاي زیر مجموعه دولت یکی از مهمترین راه هاي کاه
پیشنهادهايی برای وزیر امور اقتصاد و دارایی:
1- اخذ مالیات از کسانی که در مشاعات عمومي مانند جلو دیوار خانه ( و نه پل ) تاباو پارک ممنوع نصب می‌کنند.
2- تعیین سهم برای کسانی که فرارهاي مالیاتی را اثبات و تا وصول دولت پیگیری می‌کنند.
برخی مسائل فرهنگی اقتصاد
هادی چیت سازاقتصاد چرخه‌ای است که دولت و مجلس، تولیدکننده و مصرف‌کننده در آن نقش دارند. دولت و مجلس، از جهت قانونگذاری درست و نظارت بر اجرای قوانین، اقتصاد را پیشرو یا کندرو می‌کنند. روی این یادداشت ناظر به ایشان نیست؛ چون ربطی به تبلیغ رمضان ندارد. اما دانستن ویژگی‌ها و مسائل دو گروه دیگر، یعنی مصرف‌کننده و تولیدکننده، از آن جهت که مخاطب ون هستند، حائز اهمیت است. در ادامه به مسائلی اشاره می‌کنیم که مانع
1- با موشکهاي آمریکا،
2- با عزم ملی و پرهیز از دلال بازی،
3- با جراحی اقتصاد توسط دولت و یکپارچگی قوای سه گانه و حذف صفرهاي ریال،
4- حباب نیست بلکه التهاب ناشی از غده بدخیم سرطانیست، چون مذهب در ت و ت در اقتصاد دخالت می کند. فقط با ظهور امام زمان.
1- با عزم ملی و پرهیز از دلال بازی،
2- با اصابت موشکهاي آمریکا به سوراخ موشها و لونه زنبورها،
3- با جراحی اقتصاد توسط دولت و یکپارچگی قوای سه گانه و حذف صفرهاي ریال،
4- حباب نیست بلکه التهاب ناشی از غده بدخیم سرطانیست، چون مذهب در ت و ت در اقتصاد دخالت می کند. فقط با ظهور امام زمان.
 وزرای پیر و فرتوت ، رواج اشرافیگری ، تورم لجام گسیخته ، برجام بی فرجام ،اوج گرفتن  فساد  و فحشا ، آمار عجیب طلاق ،رها شدن اقتصاد  و. آزار دهنده هست ولی "خُلف وعده " و "قلب واقعت" و "خلاف گویی هاي مکرر" از رئیس دولتش ، دولت مورد نظر را به بی خاصیت ترین دولت تاریخ 40 ساله ی انقلاب تبدیل کرده است!
 
 
"زمان آن است که قاطعانه عمل کنیم. پیام من به دولت ها روشن است: آلودگی مالیاتی، پایان دادن به یارانه هاي سوخت فسیلی و توقف ساختن کارخانه هاي زغال سنگ جدید. ما به یک اقتصاد سبز نیاز داریم نه یک اقتصاد خاکستری." آنتونیو گوترش - دبیر کل سازمان ملل متحد.
ادامه مطلب
در آمریکا صدها هزار گرگ‌ را کشتند تا گوشت بیشتری نصیب انسان شود و در چین میلیون‌ها گنجشک‌ها قربانی شدند تا مردم غله بیشتری بخورند. نتیجه هردو نسل کشی فاجعه بود؛ در آمریکا گوزن‌ها آنقدر زیاد شدند که چیزی نماند تا این کشور را به بیابانی تبدیل کنند و در چین، جمعیت ات به قدری فزونی یافت که حتی ریشه غلات را هم خوردند.
دخالت‌هاي دولت در اقتصاد دست کمی از به هم ریختن تعادل در چرخه طبیعت ندارد. 
تمداران این حق را برای خود قائلند که در همه ا
 
برای دریافت فایل لطفا به قسمت زیر مراجعه نمایید.دریافت فایل
 
تئوری اقتصاد خرد (جلد اول)، اقتصاد، مس کالل
تئوری اقتصاد خرد (جلد اول)، اقتصاد، مس کالل - دی وینستون - گرین، نور علم، قیمت: 870000.
 
تئوری اقتصاد خرد (جلد اول)
تئوری اقتصاد خرد مس کالل، کایکل دی. وینستون و جری آر . اندرو مس کالل/مایکل دی. . شابک : ۹۷۸۶۰۰۱۶۹۱۷۴۴. تعداد صفحات : ۴۲۸. شماره چاپ : ۴. قطع : رحلی. مرور کتاب.
 
تئوری اقتصاد خرد مس کالل-درو مس کالل - کایکل دی
اقتصاد خرد مس کالل ن
در خانه ماندن‌هاي این‌روز‌ها موجب شده که به خیلی از کار‌هاي عقب افتاده برسم. و همچنین فرصتی است که فیلم‌هايی که در برنامه داشتم را ببینم.
امروز مستند 《هاشمی زنده است》 را دیدم، مستند زیبایی بود و ارزش دیدن و وقت گذاشتن دارد، مخصوصا اگر می‌خواهید جریان‌هاي تاریخ معاصر را بدانید.
نکته‌ای که بعد از دیدن این مستند به ذهنم آمد این بود که کابینه و وزرا و مدیران دولت ، همان‌‌هايی هستند که اول در دولت رفسنجانی وزیر و جزء کابینه بودند و
      میثم هاشم خانی_کارشناس اقتصادی
حتی افزایش یک ریال قیمت بنزین ظالمانه است؛ مگر اینکه دولت ۱۰۰ % درآمد حاصله را به یارانه نقدی اضافه کند
⚪️ اگر دولت بنزین را گران کند و «قسمتی از» درآمدش به خزانه دولت برود، صرف چه می‌شود؟
قاعدتا بذل و بخشش هر چه بیشتر دلار دولتی یا وام‌هاي هنگفت بدون بهره یا مواد اولیه ارزان در بین نورچشمی ها
⚪️ خلاصه اینکه فروش بنزین و گازوییل و برق و گاز به قیمتی کمتر از یک‌پنجم قیمت افغانستان و پاکستان و هند، قطعا م
خلاصه مالیه عمومي دکتر احمد توکلی
 
 
 
دانلودفایل
 
 
 
Search ResultsWeb resultsخلاصه کتاب مالیه عمومي دکتر احمد توکلیhttps://publiclaw2.persianblog.ir › y01J0EjYm8unkMM.Translate this pageApr 4, 2014 - خلاصه مطالب کتاب : مالیه عمومي سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها (سمت) مولف : دکتر احمد توکلی فصل اول : مالیه .خلاصه کتاب مالیه عمومي دکتر احمد توکلی - نانو فایلhttps://nanofile.ir › downloads › خلاصه-کتاب-مالیه-عموم.Translate this pageFeb 10, 2019 - دانلود خلاصه کتاب مالیه عمومي دکتر احمد توکلی ما
اقتصاد ایتالیا یکی از بزرگترین اقتصاد هاي جهان است ، و همچنین سومین اقتصاد منطقه یورو محسوب می شود.
اقتصاد ایتالیا مبتنی بر سرمایه داری است ، بدین معنی که شرکت هاي  خصوصی تعیین می کنند چه کالاهايی را تولید کنند و این کار بدون دخالت حداکثری دولت صورت می پذیرد.
اقتصاد ایتالیا  هشتمین اقتصاد بزرگ جهان است که با تولید ناخالص داخلی اندازه گیری می شود. این کشور همچنین سومین اقتصاد بزرگ در منطقه یورو است . کشورهاي عضو اتحادیه از یورو به عنوان پول م
دانلودpdf کتاب تئوری اقتصاد خرد یوسف فرجی
 
 
 
دانلودفایل
 
 
 
ریباً ۹۴۷٬۰۰۰ نتیجه (۰٫۳۴ ثانیه)اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وبدانلود کتاب تئوری اقتصاد خرد - یوسف فرجی - کتابراهhttps://www.ketabrah.ir › اقتصاد و مدیریت › اقتصادکتاب تئوری اقتصاد خرد به قلم یوسف فرجی ، جدیدترین نظریات موجود در زمینه اقتصاد خرد، نظیر تئوری رفتار مصرف کننده، تئوری رفتار تولید کننده، تئوری‌هاي .دانلود رایگان کتاب اقتصاد خرد یوسف فرجی - ویرگولhttps://virgool.io
تحریم میتواند یک فرصت باشد، اگر ما مسئولین هوشیارانه عمل بکنیم، میتواند اقتصاد کشور را از اتکاء به نفت نجات بدهد؛ بند ناف اقتصاد را از نفت ببرد و قطع بکند/ در گزارشهايی بنده دیدم که توصیه میکنند نگذارید ایران، اقتصاد بدون نفت را تجربه کند. حالا تحریمها را برنمیدارید اما یک راه پشتی ای درست کنید که ایران بکلی منقطع نشود، چون اگر منقطع شد میرود سراغ اقتصاد غیرنفتی.
از یک منظر اصلاح نظام جهانی با رفُرم نظام‌هاي ملی و دموکراتیزه و کارآ کردن ساختار حکومتی و اداری آنها آغاز می‌شود . دولتهاي ملی از جمله بازیگرانِ اصلی نظام جهانی می‌باشند . میزان پایبندیِ دولتهاي ملی به اداره‌ی دموکراتیک نظام جهانی بر پایه‌ی ارزش‌ها و اهداف مشترک ، همکاری و همیاریِ بین‌المللی و درک تاثیر ت‌هاي‌شان بر سایر کشورها ، تعیین کننده‌ی چگونگی و کیفیت مدیریت نظام جهانی می‌باشد . فزون بر این ، دولتهاي ملی می‌بایست م
خلاصه کتاب اقتصاد کلان محسن نظری
برای دانلود این فایل اینجا کلیک کنید

خلاصه کتاب اقتصاد کلان محسن نظری
خلاصه کتاب اقتصاد کلان محسن نظری
خلاصه کتاب اقتصاد کلان محسن نظری
خلاصه کتاب اقتصاد کلان محسن نظری
خلاصه کتاب اقتصاد کلان محسن نظری
  با برسی بیشتر کشور هاي پیشرفته متوجه میشویم با استفاده از اقتصاد مقاومتی به رونق تولید دست یافته اند. در واقع دولت مردان و مردم آن کشور ها به این مهم دست یافته اند که با حمایت از کالای داخلی و اقتصاد مقاومتی می توان به رونق تولید رسید.
  با خریدن از کالای داخلی و نه به کالا خارجی کاری است که شهروندان میتوانند به رونق تولید دست یابند.
ادامه مطلب
 محمدرضا رضایی کوچیبه گزارش افکارنیوز، با اشاره به حواشی گران شدن قیمت بنزین، گفت: در پی رایزنی‌هاي مجلس با دولت، بنزین امسال گران نمی‌شود چراکه گرانی بنزین مساوی با گرانی بسیاری کالاهاي دیگر است و دولت نمی‌تواند جلوگیری از گرانی کالاهاي دیگر را مدیریت کند لذا مردم از این بابت خیال‌شان راحت باشد.گرانی بنزین فشارهاي اقتصادی به مردم را دوچندان می‌کندنماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه ادامه داد: مردم در شرایط فعلی نیز فشار
وزیر امور اقتصاد و دارایی اعلام کرد که مصوبه جدیدی درباره بیت کوین در دست بررسی توسط دولت است و به‌زودی ابلاغ می‌شود.به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایسنا، فرهاد دژ پسند با بیان اینکه طبق مصوبه شورای پول‌شویی در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ ارزهاي دیجیتال ممنوع هستند، گفت:    دولت مصوبه دیگری را در این خصوص در حال بررسی دارد که ابلاغ خواهیم کرد.در جلسه سی ام شورای عالی مبارزه با پولشویی در تاریخ ۹ دی ماه ۱۳۹۶، به کارگیری ابزار بیت کوین و سایر ارزهاي
اقتصاد نیوز: یک کارشناس اقتصاد
مسکن گفت: بر اساس رفتار گذشته، دوره افزایش قیمت بازار مسکن به اتمام
رسیده؛ اما چهار عامل ناشی از شرایط عمومي اقتصاد باعث سردرگمی فروشندگان
شده است.
ادامه مطلب
توضیحات فایل
نکات مهم کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری
دانشجویان و کاربران گرامی ،محصول مورد نظر شامل ۳۳۳ نکته مهم خلاصه کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری می باشد که با فرمت pdf با کیفیت عالی در ۲۰ صفحه تهیه و تدوین گردیده است که پس از پرداخت انلاین ،می توانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید.
خلاصه کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری (۳۳۳ نکته مهم)
۳۳۳نکته مهم خلاصه کتاب اقتصاد خرد( دکترمحسن نظری ) که توسط رتبه برتر کشوری رشته مدیریت بازرگانی تهیه ش
تولید را میتوان به سیستم دفاعی بدن تشبیه کرد. این روزها مسئله کرونا هم مطرح است. همین ویروس بلاشک وارد خیلی از بدنها شد لکن مریض نشدند. به خاطر این که یک سیستم دفاعی سالم خوبی داشتند/ اگر اقتصاد را به بدن انسان تشبیه بکنیم، سیستم دفاعی و امنیت بخش اقتصاد عبارت از تولید است. یعنی آن چیزی که میتواند ویروسهاي مهاجم به اقتصاد را خنثی بکند و اقتصاد را سالم نگه دارد تولید در کشور است.
نظام اقتصاد
              مقاله اقتصادی با عنوان نظام اقتصاد در فرمت ورد 16 صفحه و شامل مطالب زیر می باشد: * مقدمه * اقتصاد چیست؟ * موضوع علم اقتصاد * تعریف اقتصاد * نظام اقتصاد * مبانی و روشهاي تامین درآمدهاي دولت در نظام اقتصاد * رسـانه و پـول money & massmedia * تخصیص در سه مورد به کار می رود:  .دریافت فایل
بر اساس این نظریه از آنجاییکه سفیر به عنوان نماینده رئیس دولت و مردم خویش در نزد دولت پذیرنده به ایفای ماموریت می پردازد و در واقع از سوی رئیس دولت و مردم جامعه خود ماموریت دارد، وی نمایان گر شخصیت دولت خویش است از اینرو وی می بایست دارای مصونیت هايی از سوی دولت
ادامه مطلب
سلام 
شاید باورتون نشه ولی این دوتا کلمه واسه بچه هاي رشته اقتصاد خیلی ترسناکه و من میخوام در مورد این دو تا کلمه یخورده توضیح بدم
اقتصاد خرد و اقتصاد کلان : اقتصاد خرد یه درسه از دروس رشته اقتصاد که به برسی اقتصاد البته ریز به ریز و جزیی میپردازه .اقتصاد کلان به برسی مباحث کلی اقتصاد مثل درامد کل و تولید کل و . میپردازه 
 
سلام 
شاید باورتون نشه ولی این دوتا کلمه واسه بچه هاي رشته اقتصاد خیلی ترسناکه و من میخوام در مورد این دو تا کلمه یخورده توضیح بدم
اقتصاد خرد و اقتصاد کلان : اقتصاد خرد یه درسه از دروس رشته اقتصاد که به برسی اقتصاد البته ریز به ریز و جزیی میپردازه .اقتصاد کلان به برسی مباحث کلی اقتصاد مثل درامد کل و تولید کل و . میپردازه 
 
پاورپوینت اقتصاد و ورزش 
دانلود پاورپوینت با موضوع اقتصاد و ورزش، در قالب ppt و در 18 اسلاید، قابل ویرایش، شامل میزان هزينه دولت در ورزش اسلاید، قابل ویرایش، شامل میزان هزينه دولت در ورزش، هزينه هاي فردی و اوقات فراغت، مشارکت ورزشی و سلامتی، ورزش و جرم، ورزش و توسعه اقتصادی، دواوطلبی و ورزش، بخش اقتصادی و ورزش، تجارت ورزش، بخش تجاری غیر ورزشی، ارتباط بخش دولتی، تجاری و داوطلبی
مشخصات فایل 

تعداد صفحات
18

حجم
800 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دس
[contact_info title= "اهمیت گردشگری بر اقتصاد کشور "] 
اقتصاد گردشگری
گردشگری نقش بسزایی در توسعه و کسب در آمد در آن کشور داد و می توان یک از منابع اقتصادی دانست . باید گفت گردشگری بخش مهمی از اقتصاد است و درآمدی که از این طریق کسب می شود می تواند به تمام افراد آن منطقه کمک کند به عبارت دیگر مبلغی که گردشگران در یک کشور هزينه می کنند درآمد صنعت گردشگری آن کشور می باشد . مردم برای داشتن روزهاي غیر روتینگ زندگی ، سفر و گردشگری را انتخاب می کنند تا هم به دانش
قاچاق کالا تهدیدی برای اقتصاد ملی
در سال‌هاي اخیر همواره موضوع قاچاق کالا و راهکارهاي مقابله با آن از جمله مهم ترین چالش هاي اقتصادی و سرفصل هاي برنامه ای اصلی اقتصاد کشور و در دستور کار دولت ها قرار گرفته است. امروز مشخص شده که تا زمانی که سودآوری قاچاق کالا بیشتر از تولید و عرضه محصولات تولید داخل است، صرف مبارزه فیزیکی با محصولات قاچاق موجب بهبود این مشکل نمی شود.
تداوم اقدامات ناکارآمد در مبارزه فیزیکی با قاچاق کالا و عدم توجه به اصلاح
 
اقتصاد آلمان
اقتصاد آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا و جایگاه چهارم تولید ناخالص داخلی (نرخ تبدیل ارز) و پنجمین تولید ناخالص داخلی (برابری قدرت خرید) را در جهان دارد. آلمان از بنیان‌گذاران اتحادیهٔ اروپا و حوزه یورو است. جایگاه اقتصاد آلمان در جهان بعد از انقلاب صنعتی و هم‌زمان با تشکیل آن مطرح شد و تا به امروز از آن به عنوان یک کشور پیشرو و نوآور و همچنین سرمایه‌گذار در پروژه‌هاي تحقیقاتی اسم برده می‌شود. اقتصاد آلمان ، از سیستم اقتصاد اجت
دنیای اقتصاد : آیا در جنگ تجاری چین و آمریکا، اقتصاد ایران نیز متاثر خواهد بود. کارشناسان دو نگاه دارند: گروهی معتقدند با توجه به نقش کم اقتصاد ایران در روابط تجاری بین‌المللی، سهم ایران از این مجادله ناچیز است. اما گروهی دیگر تاکید می‌کنند با توجه به سهم بالای روابط تجاری ایران با چین و مناقشات ی با آمریکا، اقتصاد ایران از این منازعه متاثر می‌شود.
اصولا جهش برای حالتی بکار برده می شود که حرکتی وجود داشته باشد! البته رهبری هم در بحث اقتصاد و تولید فرمودند که تعدادی از کارخانه ها در حال تولیدند اما حدود یک دهم یعنی تنها 10% از انتظارات حوزه تولید و اقتصاد بر آورده شده است(نقل به مضمون).
اگر فرض کنیم نقش دولت در این مقدار، همان 10% باشد، دولت باید تلاش غیر قابل تصوری داشته باشد تا بتواند در سال جاری، بازدهی تولید را به حدود 90 برابر شرایط فعلی یا 900% برساند!!
پر واضح است انگشت نشان
سلام
با تمام توان کوشیدن برای اینکه بتوانیم در این وانفسای جنگ اقتصادی کمکی هر چند ناچیز به این کشور بکنیم.
یعنی تلاشی مبتنی بر فکر و همت عالی برای قدم به قدم در راستای پیروزی اقتصادی پیش رفتن.
یعنی هر کسی در هر کاری که می باشد فکری نو ا تفکری جدید برای به حرکت در اوردن اقتصاد این مملکت داشته باشد.
اگر پدر من می گفتند در اینده بچه ها درباره جنگ از ما می پرسند و ما چه جوابی داریم بدهیم ؟ خب بچه هاي ما هم از ما می پزسند که شما برای این اقتصاد  و جنگ
رشد سریع و بی منطق! شاخص کل، باعث شده تا دوباره عده ای از قدیمی هاي بازار، احساس خطر کنند! و در برخی موارد، حتی هشدار خروج از بازار صادر کنند! از سوی دیگر دیروز وزیر اقتصاد، حمایت تمام قد خود و دولت را از بورس تهران اعلام کرد و گفت که این حمایتها، مقطعی نخواهد بود و تنها راه نجات اقتصاد ایران، همین بازار سرمایه است! البته که با نگاهی به شرایطی که دولت در آن قرار دارد، میتوان به این نتیجه رسید که صحبت هاي وزیر اقتصاد، بی راه نیست! و دولت در شرای
امروزه دولت ها با تکیه  نمودن تنها بر درآمدهاي نفتی که ذخایر محدود و پایان پذیر  دارند و قیمت بین‌المللی آن نیز متغییر می‌باشد، نمی‌توانند ابزار لازم جهت توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی دراز مدت در کشور را فراهم کنند. مسئولیت‌هاي گسترده دولت در زمینه‌هاي متفاوت و خصوصا انتظار جامعه از دولت که استقرار امنیت، امکانات رفاهی و درمانی، آموزش و . آحاد جامعه می‌باشد، هزينههاي سرسام آوری را بر دولت تحمیل می‌کندکه تأمین آن از محل درآمدها
این روزها که حضور در ساختارهاي پزشکی نظیر بیمارستان‌ها، خانه‌هاي بهداشت، داروخانه‌ها و امثالهم برای بخشی زیادی از جامعه اجباری شده دوباره سؤالی قدیمی‌ ذهن اهالی اندیشه و تگذاری را درگیر کرده است:❇️ #اقتصاد_درمان ، خصوصی یا دولتی؟هر دو وجه موافقان و مخالفان جدی‌ دارد.تسامحاً می‌توان گفت در آمریکا مدل خصوصی رایج است و در جایی مثل انگلیس مدل دولتی.
در اهمیت این موضوع همین بس که در آمریکا بحث #اقتصاد_درمان همواره به دلیل چالش‌هاي آن
همانطور که می دانید،اقتصاد توسعه دانشی است که اقتصادی ترین و مناسب ترین راهبرد توسعه را به متولیان کشور و دولت مردان آن ،به شرح زیر،پیشنهاد می کند.
 
1- دانستن این که چه کارهايی باید انجام شود(شناسایی و اولویت بندی کارهايی که باید از طرف دولت مرکزی صورت پذیرد).
 
2- انتخاب زمان مناسب برای انجام کارهاي شناسایی شده.
 
3- توالی درست کارها(رعایت تقدم و تاخر کارها به دلایل منطقی).
 
4- چگونگی انجام کارها(کارها به چه نحوی و چگونه انجام شوند که ضمن همپوش
حقوق اداری به عنوان شاخه‌ای از حقوق عمومي داخلی، به مجموعه‌ قواعد حقوقی اطلاق می‌شود که حقوق و تکالیف سازمان‌هاي اداری دولت، خصوصاً سازمان‌هاي اجرائی آن و روابط آن‌ها با مردم را تعیین می‌کند.
 
  حقوق اداری ناظر بر برخی از فعالیت‌هاي سازمان‌هاي اداری است و شامل فعالیت‌هاي ی، قضائی، قانون‌گذاری سازمان‌ها نخواهد بود. فعالیت سازمان‌هاي اداری به دو منظور خدمات عمومي و حفظ نظم عمومي انجام می‌شود.
 
 الف) خدمات عمومي:
  نیازمندی‌ه
حقوق اداری به عنوان شاخه‌ای از حقوق عمومي داخلی، به مجموعه‌ قواعد حقوقی اطلاق می‌شود که حقوق و تکالیف سازمان‌هاي اداری دولت، خصوصاً سازمان‌هاي اجرائی آن و روابط آن‌ها با مردم را تعیین می‌کند.
 
  حقوق اداری ناظر بر برخی از فعالیت‌هاي سازمان‌هاي اداری است و شامل فعالیت‌هاي ی، قضائی، قانون‌گذاری سازمان‌ها نخواهد بود. فعالیت سازمان‌هاي اداری به دو منظور خدمات عمومي و حفظ نظم عمومي انجام می‌شود.
 
 الف) خدمات عمومي:
  نیازمندی‌ه
 جزوه اصول علم اقتصاد1(اقتصاد خرد)
 
جزوه اصول علم اقتصاد1(اقتصاد خرد)
 
pdf
اسکن شده با کیفیت بسیار عالی
دستنویس، خوش خط و خوانا
37 صفحه
مناسب همه دانشجویان رشته حسابداری و مرتبط در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه هاي دولتی، غیر دولتی، آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور و.
 
فهرست مطالب:
فصل اول
تعریف اقتصاد و اقتصاد خرد
عوامل تولید
سرمایه
منحنی امکانات تولید
هزينه
انواع اقتصاد
پاسخ تمرینات فصل اول
فصل دوم
تقاضا
تابع تقاضا
نمودار هاي تقاضا
عرضه
راب
هنگامی که بحث اقتصاد مقاومتی مطرح می شود، تصور ما از اقتصاد نوعی اقتصاد اسلامی اسـت کـه ریشه در جهان بینی توحیدی دارد و مقوله هاي مـادی، معیـشت و معنویـت را در یـک تفـسیر و یـک الگوی خاص دنبال می کند. آنچه که از روایات و آیات ما استنتاج می شود این است که اقتـصاد در مفهـوم اندیـشه اسـلامی یک مفهوم و یک مقوله توازنی ، هم در مقوله مادی و هم در مقوله معیشت است.
ادامه مطلب
 دانلود کتاب اقتصاد خرد محسن نظری pdf
 
دانلود فایل
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Search Results Web results دانلود کتاب اقتصاد خرد » کتابخانه رایگان تاریخ ماpdf.tarikhema.org › PDF › دانلود-ک. Translate this page دانلود کتاب اقتصاد خرد. در 1 مهر 1397 8,263 1 · آموزش دانلود . نام کتاب · اقتصاد خرد (دانلود+). نویسنده. دکتر محسن نظری . PDF – پی دی اف. منبع الکترونیکی. نام کتاب‎: ‎اقتصاد خرد‎ (دانلود+)    نویسنده‎: ‎دکتر
سوالات اصول علم اقتصاد 2
جهت دانلود و مشاهده فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید.
دانلود سوالات اصول علم اقتصاد 2
سوالات اصول علم اقتصاد 2 دانلود نمونه سوال درس اصول علم اقتصاد 2 پیام نور. 24 رای. 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8. جهت دانلود جدیدترین نمونه سوال و جزوه پیام نور به سایت سلام پیام نور مراجعه کنید. نمونه سوالات اصول علم اقتصاد ۲  مجموعه نمونه سوالات اصول علم اقتصاد ۲ (کلان - جهانگردی) با کد درس 1221003 شامل تمامی آزمون هاي پیام نور درس اصول علم اقتصاد ۲ (کلان - ج
ما امروز «دولت مقاومت»ایم. دولت مقاومت خیلی
مهم است. دولت مقاومت با فلان سازمان مقاومت فرق دارد، با فلان جریان
مقاومت در فلان کشور فرق دارد، با فلان شخصیّت مقاومت فرق دارد. [البتّه]
با آنها هم دشمنند؛ استکبار جهانی که اهل زیاده‌طلبی است، اهل است،
اهل دست‌اندازی به همه‌ی ثروتهاي مادّی و معنوی ملّتهاي عالم است، با هر
عنصر مقاومت مخالف است، [لذا] با سازمانهاي مقاومت هم مخالف است، با
انسانهاي مقاوم هم مخالف است، امّا اینها کجا و دولت
توضیحات فایل
کاربران گرامی،محصول مورد نظر شامل پاورپوینت دولت و حکمرانی الکترونیک و موانع استقرار آن در ایران در ۳۵ اسلاید قابل ویرایش بهمراه فایل ورد در ۶۲ صفحه می باشد که پس از پرداخت انلاین،می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.
جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت دولت و حکمرانی الکترونیک و موانع استقرار آن در ایران،بخشی از متن چند اسلاید را قرار می دهیم .
محتوای اسلاید ۳
چکیده
دولت الکترونیک می تواند به فراهم ک
outgoings مصارف و مخارج هر فرد
◀️مخارج هر فرد شامل موارد زیر است:living expensesbillsrentmortgagehealth insurancetax
 
living expenses
هزينه هاي زندگی
مانند :
food,clothes, public transport
غذا و لباس و ایاب و ذهاب و .
 
bills
صورتحساب خدمات عمومي
مثل صورتحساب گاز، برق و تلفن
Gas,electricity,telephone bills
 
rent
اجاره آپارتمان
 
mortgage
پرداختی هاي ماهانه بابت خرید خانه(اقساط بلند مدت خرید خانه)
 
health insurance
بیمه سلامت:
سپر مالی (financial protection) در مقابل هزينه پزشکی,  بیماری و تصادفات
 
tax
مالیات یعنی:
تامین مالی هزی
 
✅مطابق آخرین آمار بانک جهانی، ایران به لحاظ نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی، یکی از ده کشوری است که پایین‌ترین نرخ مالیات را به خود اختصاص داده است. بر اساس این آمار، در سال 2017 ایران در میان 166 کشور جهان رتبه 156 را داشته است. در این لیست، دانمارک با حدود 33 درصد در صدر قرار دارد و مابقی کشورها نیز اغلب دارای نرخ مالیات به تولید ناخالص داخلی بالای 15 درصد هستند (سوئد: 28، یونان: 26، بریتانیا: 26، اتریش: 25 و .). این در حالی است که ایران در سال 2017 که ن
 
طی هفته‌هاي اخیر با وجود ریزش شدید قیمت نفت و نگرانی از حاشیه سود ناخالص منفی در شرکت‌هاي پالایشی اما استقبال گرمی از سهام این شرکت‌ها در بورس تهران شد. هجوم سنگین حقیقی‌ها به این نمادها باعث شد که بیشترین تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی را در بیشتر روزها برای سهام پالایشی شاهد باشیم. 
از سوی دیگر شرکت ملی پالایش و پخش به نمایندگی از دولت عرضه‌هاي قابل توجهی را در این نمادها انجام داد. البته این عرضه‌ها تنها به شرکت ملی پالایش و پخش محدود
 
پاورپوینت مقدمه‌ای بر نظام حسابهاي ملی
حساب تراز پرداختها انواع مبادلات (اعم از غیرمالی و مالی) اشخاص حقیقی و حقوقی مقیم را با دنیای خارج ارائه می کند و شامل دو زیر حساب جاری و سرمایه است. در نگارش پنجم این حساب شامل سه زیر حساب جاری و سرمایه و مالی است.
مشخصات فایل

تعداد صفحات
149

حجم
1692 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
حسابداری

توضیحات کامل
عنوان: پاورپوینت مقدمه‌ای بر نظام حسابهاي ملی
 
فرمت فایل: ppt
تعداد اسلاید: 149
 
حسابهاي کلان ا
تاثیر اقتصادی کرونا ویروسدر یک اقتصاد در حال رشد در حالت معمولی (بدون شوک و بحران ) ، "بدهی" موجب تقویت رشد اقتصادی از طریق تمام کانال هاي رشد می شود ؛ زنجیره ی حوادث زیر را در نظر داشته باشید :
۱-بدهی ها افزایش می یابد۲-مصرف افزایش می یابد۳-قیمت دارایی ها افزایش می یابد۴- اشتغال افزایش می یابد۵- سرمایه گذاری افزایش می یابد۶-انتظارات در مورد رشد آتی ، افزایش می یابد و مجددا موجبات بالا بردن بدهی ها فراهم می شود و این چرخه همینطور ادامه می یابد .پ.
اهداف تحقیق:
هر پژوهش در رابطه با هر موضوعی که صورت می گیرد در پی دستیابی به اهدافی می باشد، در این پژوهش نیز ما به دنبال اهداف زیر می باشیم:
شناسایی عوامل موثر بر نسبت مالیات به هزينه هاي دولت و روش هاي بهبود این شاخص
تشخیص میزان نقش رشد مخارج دولت در ناکارایی شاخص مالیات به هزينه هاي دولت
تعیین راه کارهاي قانونی و کاربردی جهت مرتبط نمودن میزان رشد هزينه هاي دولت با رشد درآمدهاي مالیاتی
1-5 سوالات تحقیق:
سوال هاي اساسی که در این پژوهش به دنبال
 
اقتصاد یکی از مباحث مهم و سرنوشت ساز در تمام کشور ها ست. اقتصاد ایران مدت هاست که با چالش ها دست و پنجه نرم میکند.
  آیا راهی هست که بتوان با بهتر شدن اقتصاد تولید توسعه یابد؟ در جواب این سوال باید گفت پارامتر هاي هست که با رشد آنها میتوان نتیجه گرفت که آیا اقتصاد رشد کرده یا خیر که این پارامتر ها اعم از سرمایه‌ گذاری، تولید، اشتغال، افزایش رفاه اجتماعی و. اما سوال اینجاست چگونه میتوان به رشد اقتصادی رسید؟ 
ادامه مطلب
ارزانی هاي اخیر در ارز  و سکه نشان داد که دولت تحقیر و بیم! اگر نگوییم عمداً گرانی ها را ایجاد کرده است ، می توان به ضرس قاطع می توان گفت که دولت در جلوگیری از گرانی ها توانایی کامل داشته است. دولت که مثلاً قدرت اجرایی کشور بر عهده آن است ، بایستی کارشناسان اقتصادی را به کمک می گرفت! تا چیزی را که حتی بقال سر هر کوچه می داند که "گرانی ارز روی گرانی خیلی از چیز اثر می گذارد" را به ایشان متذکر شود.
سوال : چرا این وضع ایجاد شده است؟
1) نا کار
ارزانی هاي اخیر در ارز  و سکه نشان داد که دولت تحقیر و بیم! اگر نگوییم عمداً گرانی ها را ایجاد کرده است ، می توان به ضرس قاطع می توان گفت که دولت در جلوگیری از گرانی ها توانایی کامل داشته است. دولت که مثلاً قدرت اجرایی کشور بر عهده آن است ، بایستی کارشناسان اقتصادی را به کمک می گرفت! تا چیزی را که حتی بقال سر هر کوچه می داند که "گرانی ارز روی گرانی خیلی از چیز اثر می گذارد" را به ایشان متذکر شود.
سوال : چرا این وضع ایجاد شده است؟
1) نا کار
 
 
ساده اندیشی و ورود غیر متخصص ها به برنامه ریزی و مدیریت شهر و کشور باعث می شود که هزينه هاي اداره به شکل غیر قابل باوری افزایش پیدا نماید. در واقع، سیستمی نگاه نکردن به امور و مجزا کردن احزایی که به هم وابسته اند، باعث می شود که هزينه ها روز به روز افزایش پیدا نماید و نتایج همراستا با اهداف پیش بینی شده نباشد. این ایده را آندرو سایر فیلسوف انگلیسی به خوبی تشریح نموده است. وی معتقد است «اقتصاد اخلاقی» اکنون به یکی از ارکان زندگی بشریت تبدیل
کتاب اقتصاد خرد محسن نظری
جهت دانلود فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید
دانلود کتاب اقتصاد خرد محسن نظری

کتاب اقتصاد خرد نگاه دانش نوشته محسن نظری. کتابی تألیفی و حاوی مجموعه تست هاي طبقه بندی شده به همراه پاسخ هاي تشریحی اقتصاد خرد از انتشارات نگاه دانش . دانلود کتاب اقتصاد خرد محسن نظری pdf در این پست امروز برای شما یک کتاب از نکات مهم کتاب اقتصاد خرد محسن نظری با فرمت پی دی اف برای شما اماده کردیم. دانلود کتاب اقتصاد خرد  نام کتاب‏: ‏اقتصاد
آنهايی که جامعهٔ مدنی را نهادهايی خارج از حیطهٔ دولت از یک سو و بیرون از حوزهٔ اقتصاد بازار از سوی دیگر، تعریف می‌کنند راه بر خطا می‌روند، زیرا فرد یا باید مستخدم دولت باشد یا برای خود کار کند یعنی در چارچوب نظام بازار فعالیت کند. در دنیای امروز راه سوّمی در عمل وجود ندارد. جامعهٔ مدنی در درجهٔ اول ساحت اقتصادی مستقلی از دولت است که در آن افراد می‌توانند فارغ از سلطهٔ حکومتی فعالیت کرده و به زندگی خود سامان دهند. به سخن دیگر، شالودهٔ اصلی و
 
«ملک سلمان»، پادشاه عربستان سعودی در فرمانی وزیر اقتصاد این کشور را از سمتش برکنار کرد. 
طبق گزارش العربیه در بامداد جمعه، ملک سلمان «محمد بن مزید التویجری» را از سمت وزارت اقتصاد و برنامه‌ریزی برکنار کرده است. 
ملک سلمان در این حکم از «محمد الجدعان»، وزیر دارایی عربستان سعودی خواسته وظایف وزیر اقتصاد را انجام دهد.  
دلیل این برکناری هنوز مشخص نشده است. 
توی این شرایط قمر در عقرب واقعا دولت اینه که سارینا گفت وقت داری زنگ بزنم بهت سرفصل هاي باکتری عمومي رو چک کنیم من چی گفتم؟! گفتم تو عزیزدل منی هرموقع خواستی زنگ بزن زیبا و زنگ زدن سارینا همانا و ۵۳ دقیقه صحبت کردن از همه چیز همانا اونقدر دلم باز شد که خدا می‌دونه سرت سلامت رفیق گل من
خاطراتی از ابهیجیت بنرجی (یکی از برندگان نوبل اقتصاد امسال):
 
 
       امیر کرمانی دانشیار دانشگاه برکلی 
 
در طول دوران دکترا، درس اقتصاد کلان توسعه بنرجی یکی از بهترین درس‌هايی بود که داشتم. موضوع اصلی آن درس بررسی مدل‌هاي اقتصاد کلان و ت‌هاي بهینه توسعه‌ای در شرایطی که بازار کالا، بازارهاي مالی و بازار کار دچار اعوجاج هستند بود. 
 
ادامه مطلب
 

روح‌الله مهرجو-استاد دانشگاه و پژوهشگرحوزه اجتماعی
اتفاقاتی که در هفته‌هاي گذشته در کشور رخ داد مولود یک اصل ساده است که همه می‌دانند اما نادیده گرفتند، و آن این است که اقتصاد دستور پذیر نیست.در اقتصادی پویا، واقعی شدن قیمت بنزین یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید رخ دهد. به عبارت دیگر امروز به خوبی همگان می‌دانند که واقعی شدن قیمت بنزین برای پویایی یک اقتصاد لازم و ضروری است. یارانه‌هايی که دولت باید پرداخت می‌کند، نباید در محل‌ها
رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک تجارت
رضا دولت‌آبادی اقتصاددان، بانکدار و مدیر ارشد اجرایی ایرانی دارای تحصیلات در حوزه حقوق، از اسفند  ۹۳ عضو هیات‌مدیره و معاون مدیرعامل بانک تجارت بوده است که با حکم مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد وقت جایگزین ابراهیم مقدم مدیرعامل بانک تجارت شد.وی  در کارنامه خود سمت مشاور حقوقی بانک‌هاي دی و اقتصاد نوین را به ثبت رسانده است.وی همچنین سمت‌هاي مختلفی در بانک تجارت داشته است که از جمله آنها می‌توان به مدی
استدلالی اقتصادی در دفاع از آزادی: 
خلق ثروت بدون ایجاد هزينه برای دیگران
ایمون باتلر
 عده‌ای از مردم تصوّر می‌کنند که جز به ضرر و هزينه‌ی دیگران هیچ‌کس نمی‌تواند به مال و ثروتی برسد. چنین تصوّری عاری از حقیقت است، زیرا اقتصاد آزاد نه‌تنها دارایی و ثروت را عملاً خلق می‌کند (یعنی ثروتی را که وجود نداشته به وجود می‌آورد) بلکه بر ارزش ثروت و دارایی‌هاي موجود نیز میافزاید.

ادامه مطلب
پاورپوینت اقتصاد دانش محور
پاورپوینت اقتصاد دانش محور، ارائه کلاسی کارشناسی ارشد، در 45 اسلاید و در قالب فایل pptx، مقدمه: قرن بیست و یکم با ویژگیهايی مانند شکل گیری دهکده جهانی، جهانی شدن اقتصاد، تشدید رقابت بین دولتها در عرصه هاي مختلف و اقتصاد دانش محور قابل شناخت است.
سخنگوی قوه قضائیه:
بازگرداندن بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان از اموال بدهکار بزرگ بانکی به بیت‌المال از جمله اقدامات قوه‌قضائیه برای مبارزه همزمان با فساد اقتصادی و بازگشت اموال بیت‌المال در چند وقت اخیر بوده است.
پ ن: اگر مردم بدانند دولت در یک سال چقدر در آمد دارد و چقدر هزينه می کند وهمچنین  برگشت پولهاي اختلاس شده به خزانه دولت، کجا هزينه می شود، بسیاری از مشکلات و سوء ظن ها نسبت به مسئولین بر طرف خواهد شد.
دولت و نهادها که شیشه ای نباشند شا
دولت برابر است با:
دولت گرانی و نوسان شدید ارز.
دولت گرانی اجناس و کالاهاي اساسی و مایحتاج مردم.
دولتی که فاصله طبقاتی را به صورت نمایی افزایش داد.
دولتی که به جای کار برای مردم ، فقط شعار داد.
دولتی که همه چیزش ی بود( یارانه دادنش، مذاکره برجامش ، کمک به زله زده ها در آن ، کمک به سیل زده ها در آن و.)
دولتی که همه گروه هاي غیردولتی ، به نیابت از آن دولت ، به مردم خدمت می رسانند.
دولتی که همه اش به دنبال فرافکنی است.
دولتی که تکلیفش با خ
2563 - «امیرعباس فخرآور» مواجب‌بگیر دولت آمریکا که پیشتر خواستار تحریم اقتصادی مردم ایران توسط دولت آمریکا شده بود، در مصاحبه با شبکه صهیونیستی من‌وتو، اذعان کرد: ما افتخار می‌کنیم که 15سال تلاش کردیم تا توانستیم مقامات آمریکایی را قانع کنیم که نفت ایران را تحریم کنند، چون نفت را پاشنه‌آشیل اقتصاد ایران می‌دانیم .”لینک منبع اینترنتی: www.b2n.ir/mzdr109
دانلود فایل اصلی
بر اساس بررسی‌هاي انجام شده در خصوص قدرتمندترین اقتصادهاي جهان، ایالات متحده آمریکا از سال ۱۸۷۱ تا کنون، در جایگاه نخست این لیست قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ٢٠١٩ نیز جایگاه خود را حفظ کند.
مراحل مختلف چرخه‌هاي اقتصادی، به طور مداوم باعث تغییر و تحول اقتصاد سراسر جهان می‌شود. اما جالب توجه است که اقتصادهاي قدرتمند جهان، به همین سادگی جایگاه خود را از دست نمی‌دهند. با نگاهی به لیست 10 اقتصاد برتر جهان از سال1980 تا کنون، شاهد ثا
پیشنهادهايی برای وزیر امور
اقتصاد و دارایی:
1. اخذ مالیات از کسانی که در مشاعات
عمومي مانند جلو دیوار خانه (و نه پل) تابلو پارک ممنوع نصب می‌کنند.
2.تعیین سهم برای کسانی که فرارهاي
مالیاتی را اثبات و تا وصول دولت پیگیری می‌کنند.
 
دانلود کتاب تئوری اقتصاد خرد یوسف فرجی pdf
دانشجویان و کاربران گرامی ،محصول مورد نظر شامل کتاب تئوری اقتصاد خرد یوسف فرجی می باشد که با فرمت pdf در حجم ۴۵۲ صفحه تهیه و تدوین گردیده است.در صورت نیاز می توانید این محصول را از سایت خریداری و دانلود نمائید.
 
دانلود فایل
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دانلود کتاب تئوری اقتصاد خرد یوسف فرجی pdfxدانلود کتاب تئوری اقتصاد خرد یوسف فرجیxدانلود رایگان کتاب تئوری اقتصاد خرد یوسف فر
علم اقتصاد، شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که نزدیک به دو قرن از عمر آن می‌گذرد. اقتصاد ترجمه انگلیسی کلمه (Economy) است که ریشه لغوی آن از دو کلمه یونانی ایکو (Oiko) یعنی اموال و نومو (Nomo) به معنای اداره تشکیل شده است. تا اواسط قرن هجدهم که علم اقتصاد در مراحل ابتدایی بود این علم را ترکیبی از مباحث ی، اخلاقی، فلسفه و منطق می‌ دانستند و فلسفه‌دانان یونانی مانند ارسطو و افلاطون معتقد بودند علم اقتصاد هنر مدیریت خانواده است و با استفاده از آن می‌ت
پاورپوینت اقتصاد دانش محور
پاورپوینت اقتصاد دانش محور، ارائه کلاسی کارشناسی ارشد، در 45 اسلاید و در قالب فایل pptx، مقدمه: قرن بیست و یکم با ویژگیهايی مانند شکل گیری دهکده جهانی، جهانی شدن اقتصاد، تشدید رقابت بین دولتها در عرصه هاي مختلف و اقتصاد دانش محور قابل شناخت است.
  بازار تحلیل و گمانه‌زنی پیرامون تاثیرات احتمالی ویروس کرونا بر اقتصاد ایران این روزها بسیار داغ است.
  آنچه کارشناسان درباره سقوط ۱۲ درصدی ارزش پول ایران ظرف ده روز گذشته می‌گویند، یا آنچه پیرامون کاهش ۱۲ دلاری بهاي نفت خام یا کسادی بازار نوروزی و ورشکستگی صنعت گردشگری و توریسم گفته می‌شود، تنها حکایت از تاثیرات کوتاه‌مدت این بیماری بر اقتصاد ایران دارد.
ادامه مطلب
خلاصه کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری
جهت دانلود و مشاهده فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید.
دانلود خلاصه کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری

اقتصاد خرد: دکتر محسن نظری ( خلاصه کتاب اقتصاد خرد دکتر محسن نظری ) : فهرست مطالب مقدمه: ۱) تعریف علم اقتصاد ۲) تقسیم بندی علم اقتصاد به اقتصاد خرد و . کاملترین خلاصه کتاب اقتصاد کلان دکتر محسن نظری 333 نکته مهم خلاصه کتاب اقتصاد خرد ((دکتر محسن نظری)) دسته بندی: جزوات» علوم اقتصاد تعداد مشاهده: 318 مشاهده فرمت فای
جزوه نکات درسی اقتصاد خرد
جهت دانلود و مشاهده فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید.
دانلود جزوه نکات درسی اقتصاد خرد

نکات درسی اقتصاد خرد: دانلود رایگان جزوه اقتصاد خرد 1 جمشید پژویان مناسب برای دانشجویان پیام نور دولتی و آزاد برای رشته هاي مدیریت حسابداری اقتصاد و دانلود رایگان اقتصاد خرد دانلود رایگان خلاصه دروس و جزوات درس اقتصاد خرد :شامل 1 جزوه.  خلاصه کتاب اقتصاد خرد اقتصاد خرد; حمشید پژویان; نمونه سوال اقتصاد خرد با پاسخ; اقتصاد خرد جم
 
 
 
 
دلیل وجود قوانین و مقررات عموما تغییر رفتار مردم است. مثلا جریمه رانندگی برای سرعت بالا را در نظر بگیرید. یک دیدگاه این است که جریمه رانندگی نوعی مالیات است با هدف درآمدزایی برای دولت، اما عملا دولت راه هاي دیگری برای دریافت پول دارد، بنابراین دلیل وجود این نوع جریمه تغییر رفتار مردم به رانندگی آهسته تر است.
 
 
حال میتوان این دیدگاه را توسعه داده و به کل سیستم قانونی بعنوان روش هايی برای تنظیم رفتار مردم نگاه کرد، خصوصا با این هدف که
  دو مشکل اساسی و مهم کشورمان اقتصاد دولتی و اقتصاد نفتی است.
  «در این مطلب ما به مشکلات اقتصاد متکی نفت می پردازیم و راهکار هاي ارائه می دهیم.»
  اقتصاد متکی به نفت باعث می شود تا هیچگاه در در زمینه صادرات مواد غیر نفتی پیشرفت نداشته باشیم. باید متکی بودن را به نفت از بین ببریم یا آن را کاهش دهیم . میتوانیم از این تحریم هاي سنگین نفتی برای پیشرفت استفاده کنیم(منظورم این نیست تحریم برای کشور عالیه و فوق العاده است کاملا بر عکس اما حالا که آب
براه انداختن اقتصاد جهادی -همانند نهضت درختکاری- زمانی میسر می شود که اشخاص به اهداف و اغراضی فراتر از منافع شخصی ، حزبی، نژادی، قبیله ای، ملی و . بیندیشند.
اگر ما بتوانیم با ترویج فرهنگ آخرتگرایی نیتهاي افراد را ارتقا دهیم براحتی خواهیم توانست که اقتصاد جهادی را در جامعه پیاده کنیم.
اگر ما توانستیم قله اقتصاد جهادی را فتح کنیم به ثروتی افسانه ای رسیده ایم ،
ثروتی که با هیچ تحریمی درهم نمی شکند و تمامی توطئه هاي دشمن را نقش بر آب می کند.
 
به درستی گفته می شود آزادسازی اقتصاد مقدم بر خصوصی سازی است، اما آزادسازی یعنی چه؟
۱. دولت کوچک شود تا هزينه هاي بالای آن تخصیص منابع را در اقتصاد مخدوش نکند.
۲. سیستم حقوقی و قانونی مناسب برای حفظ حقوق مالکیت و رفع تعارض ها حاکم شود.
۳. ت پولی (دستکاری قدرت خرید) با ملاحظات ی تدوین نشود و دولت جیب مردم را به صورت پنهان نزند و ثروت آنها را از بین نبرد.
۴. تجارت و بازرگانی بین المللی و تحرک منابع اقتصادی بدون محدودیت "جدی" بین کشورها انجا
به استناد سایت حقوق تجاری دینا وزیر امور اقتصادی و دارایی از راه‌اندازی "دادگاه‌هاي تجاری" با هماهنگی قوه قضائیه در سال جاری با هدف بهبود فضای کسب‌وکار خبر داد و گفت: ارزش دارایی‌هاي دولت هفت میلیون میلیارد تومان است که اگر فقط ۲۰ درصد از دارایی‌هاي دولت ارزیابی شود و در چرخه اقتصاد قرار گیرد، باعث رونق می‌شود . برای مشاهده جزئیات راه‌اندازی دادگاه‌هاي تجاری در سال جاری می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید :
 
www.heyvalaw.com/web/news/view/77/راه‌اند
{دولت کریمه امام عصر(عج) - شماره 40}
 
""«آخرین دولت»""
 
تعابیری که در روایات در مورد دولت مهدوی آمده چنین است:
۱-دولت جهانی: قلمرو حکومت.
۲-دولت عدالت: گسترش عدالت.
۳-دولت کریمه: محوریت کرامت انسان.
۴-دولت صالحان: صالح بودن زمامداران.
۵-دولت حق: حق مداری و بسط حق و رفع باطل.
۶-دولت مستضعفان: حاکمیت کسانیکه از سوی صاحبان زر تضعیف شده اند.
۷-دولت امنیت: امنیت فراگیر.
۸-دولت رفاه: فراگیری رفاه در کل جهان.
 
اما "آخرین دولت" از تعابیری است که کمتر مورد توجه
  دو مشکل اساسی و مهم کشورمان اقتصاد دولتی و اقتصاد نفتی است.
  «در این مطلب ما به مشکلات اقتصاد متکی نفت می پردازیم و راهکار هاي ارائه می دهیم.»
  اقتصاد متکی به نفت باعث می شود تا هیچگاه در در زمینه صادرات مواد غیر نفتی پیشرفت نداشته باشیم. باید متکی بودن را به نفت از بین ببریم یا آن را کاهش دهیم . میتوانیم از این تحریم هاي سنگین سنگین نفتی برا پیشرفت استفاده کنیم(منظورم این نیست تحریم برای کشور عالیه و فوق العاده است کاملا بر عکس اما حالا ک
اسحاق جهانگیری از کمبود اختیاراتش در دولت گله کرد و گفت :من تا این لحظه اجازه برکناری منشی خودم را نداشته‌ام، پس از من انتظار نداشته باشید که وکیل و وزیر را تغییر دهیم.
اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ به عنوان کاندیدای پوششی وارد عمل شد و در دفاع تمام قد از او سنگ تمام گذاشت ؛به گونه ای که برخی اصلاح طلبان را به فکر تغییر نامزد اصلی خود وا داشت .
او خود را فرمانده اقتصاد مقاومتی دانست و گفت : من فرمانده اقتصاد مقاومتی هستم. ر
فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه بخشی از سرمایه ها در درون شهرستان سرگردان هستند و امروز دولت بیش از هر زمانی نیاز دارد تا بخش خصوصی به آن کمک کند، بیان کرد: باید برای سرمایه گذار تولید ایده داشته باشیم و اگر سرمایه گذار درگیر بوروکراسی اداری شود قطعاً نمی توان آن را جذب کرد.
 
 
ابراهیم قاسم پور پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیران دستگاه هاي اداری و نهادهاي شهرستان خلیل آباد که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار داشت: شعار محوری هفته د
حضرت آیت الله ای با تأکید بر اینکه اقتصاد کشور از زیرساخت ها و ظرفیت هاي خوبی برخوردار است، گفتند: اقتصاد کشور از چند بیماری مزمن رنج می برد که اگر در شرایط تحریمی فعلی بتوان این بیماری‌ها را برطرف کرد، اقتصاد ایران حرکت جهشی خواهد کرد.                                                                                   ایشان یکی از راههاي حل مشکلات اقتصادی را استفاده از ظرفیت وسیع مردمی کشور دانستند و با تأکید بر اینکه برخورد دولت با عوامل مخرب در ب
                                                    در چند سال اخیر اصطلاح جدید "اقتصاد مقاومتی" به ادبیات اقتصادی کشور اضافه شده است. این اصطلاح برای نخستین بار توسط رهبر معظم انقلاب در شهریور 1389 مطرح گردید. ایشان با تکیه بر دو دلیل «فشار اقتصادی دشمنان» و «آمادگی کشور برای جهش»، «اقتصاد مقاومتی» را به معنا و مفهوم «کارآفرینی» معرفی نمودند.
ادامه مطلب
رشد بورس در ایران،
در حالیکه در همه کشورها بورس، همراه قیمت نفت در حال سقوط است، ولی در ایران بورس روزهاي خوبی را از سر می گذراند. علت این امر الیته بر همه واضح است: زیرا که دولت ده درصد سهام یکی از شرکتهاي بزرگ ایران را بنام شستا، واگذار کرد. گردش مالی این واگذاری بقدری زیاد بود، که باعث رشد شاخص بورس هم شد. اما دلایل دیگری وجود دارد که: تا بحال مورد توجه قرار نگرفته، لذا بورس بازان را با ریسک زیادی متوجه کرده است. و آن مخفی کاری در مورد قدرت تو
دولت الکترونیک
دولت الکترونیک شیوه‌ای برای دولتها به منظور استفاده از فناوری جدید
می‌باشد که به افراد تسهیلات لازم جهت دسترسی مناسب به اطلاعات و خدمات
دولتی، اصلاح کیفیت خدمات وارایه فرصتهاي گسترده‌تر برای مشارکت در
فرایندها و نمادهاي مردم سالار را اعطا می‌کند.دولت الکترونیک یک شکل
پاسخگویی از دولت می‌باشد که بهترین خدمات دولتی را به صورت بلاواسطه به
شهروندان ارایه می‌دهد و آنها را در فعالیتهاي اجتماعی شرکت می‌دهد
بنابراین مرد
  در خصوص مفاهیمی مانند رونق تولید نمی‌توان بصورت یک بعدی به موضوع پرداخت، بدین معنی که نمی‌توان رونق تولید را صرفا با نگاه اقتصادی بررسی نمود، زیرا این رونق در بستر جامعه و به دست افراد جامعه باید اتفاق بیافتد، بنابراین عوامل اجتماعی و فرهنگی نیز به آن وارد است.
  اقتصاد در سراسر جهان معنی و مفهومی دارد.تا جایی که در برخی موارد زندگی را جز، فعالیت اقتصادی نمی‌بینند و اقتصاد را جز، کسب منفعت مادی معنی نمی‌کنند ولی در خصوص کشور ما قضیه مت
جزوه اقتصاد کلان
جهت دانلود و مشاهده فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید.
دانلود جزوه اقتصاد کلان

جزوه اقتصاد کلان دانلود رایگان خلاصه دروس و جزوات درس اصول علم اقتصاد ۲ تجدید نظر شده (اقتصاد کلان) :شامل 1 جزوه. لیست خلاصه دروس پیام نور که عبارت دانلود جزوه درسی اصول علم اقتصاد ۲ تجدید نظر شده (اقتصاد کلان) پیام نور را دارند. دانلود جزوه درس اصول علم اقتصاد ۲ تجدید نظر شده دانلود نمونه سوال و جزوه و خلاصه درس پیام نور. . برای درس اصول علم اقتصاد ۲
تیلر در این کتاب با به‌کارگیری حکایت‌ها و داستان‌هاي جذاب و سرگرم‌کننده همچون قیمت پارو در روز برفی، خرید بلیت بسکتبال، مسابقهٔ تلویزیونی، بیمهٔ بازنشستگی و. به تشریح شکل‌گیری علم اقتصاد رفتاری می‌پردازد. او به تحلیل رفتار انسان‌هاي اقتصادی (Econs) که موجوداتی خیالی با رفتارهاي کاملاً عقلانی هستند و انسان‌هاي عادی که همیشه عقلانی نیستند می‌پردازد و ثابت می‌کند که انسان‌هاي عادی کج‌رفتاری می‌کنند و رفتار آن‌ها تحت‌تأثیر جنبه‌ه
برای رسیدن به عدالت اقتصادی 
ریشه مشکلات مردم در تکیه دولتمردان و تصمیم گیران به اجنبی در اقتصاد و عدول از ارزش‌هاي انقلاب اسلامی در اقتصاد است.
دولت یازدهم از ابتدای آغاز به کار خود با پیاده کردن ت‌هاي صندوق بین‌المللی پول در زمینه‌ی تعطیلی مسکن مهر و خلق پول از جیب مردم و بانک مرکزی به نفع بانک‌ها و سرمایه‌دار‌ها و باز گذاشتن دست بانک‌هاي عامل در خلق پول نامحدود، حرکت به سمت قهقرای اقتصادی را آغاز کرد.
اگر در این میان برخی فعالیت
یک سفارت نمایندگی دیپلماتیک دولت یک کشور در یک کشور دیگر است.سفارت، پیام هاي دولت محلی را به دولت کشور میزبان و بالعکس منتقل می کند.هر سفارت، دولت خود را در مورد رویدادهاي ی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی و دیگر رویدادهاي مهم در کشور میزبان اعلام می کند؛
ادامه مطلب
اثرگذارترین جمله تاریخ اقتصاد
را شاید بتوان این جمله جان مینارد کینز دانست: (در بلندمدت همه ما مرده‌ایم)
این جمله محبوب‌ترین جمله
هواداران مداخله دولت در اقتصاد است. کینز این جمله احساسی را مبنای استدلالی با این
مضمون می‌کند که چون نمی‌توان صبر کرد تا «دست نامرئی» بازار در بلندمدت عمل کند و
بازار را به تعادل برساند؛ پس باید برای کوتاه‌مدت تدبیری اندیشید و چاره‌ای جز متوسل
شدن به «دست مرئی» دولت نیست.
اما پرسش این است که دقیقا
منظور از ک
همچنین فشارکی، تولیدکننده دیوار و سقف کاذب اظهار داشت: در شش سال گذشته شاهد افزایش قیمت هاي شدید و رکود در فروش بودیم؛ در کل هرچه جلو آمدیم وضع بدتر شده است، هرچند رقم فروش افزایش یافته اما بخاطر گرانی‌ها بوده و سودها کم شده است.
وی با بی‌اعتنایی به نظر رئیس جمهور در خصوص رفراندوم گفت: تا وقتی ثبات در ت گذاری نباشد یعنی یا نمی خواهند این مملکت درست شود یا بلد نیستند؛ ما همیشه تحریم بودیم، اینکه بگوییم وضع اقتصاد بخاطر تحریم اینگونه شده
قطعا جهان پس از کرونا مانند گذشته نخواهد بود. شوک منفی این ویروس برای ما و جهان سرنوشت متفاوتی رقم خواهد زد. اول ویژگی‌هاي این بحران را با هم مرور کنیم و سپس چند پیشنهاد مشخص ارایه خواهد شد. باید با آگاهی به جنگ کرونا رفت.
ویژگی اول:برخلاف تجربیات قبلی، این اولین بار است که یک اپیدمی اقتصادهاي توسعه‌یافته را درگیر می‌کند. اقتصادهاي توسعه‌یافته موتورمحرکه اقتصاد جهان هستند، طبعا با فرونشستن این اقتصادها احتمال ورود به رکودی جهانی وجود دا
 
در چند دهه گذشته در اروپا، آمریکای شمالی و شرق آسیا فرهنگ خانواده سه‌نفره یا دونفره تثبیت شده است و با سرعت‌گرفتن تحولات در دنیای مدرن و تغییر سبک زندگی، سالمندان زیادی احتمالا ناچار به زندگی انفرادی می‌شوند. از سوی دیگر به دلیل اینکه هزينه نگهداری از سالمندان بسیار سنگین است و دولت‌ها نیز نمی‌توانند این بار سنگین مالی را برعهده بگیرند. بنابراین کارشناسان اقتصاد- اجتماعی راه‌هاي جایگزین برای این مشکل پیشنهاد دادند 
حذف پول از اقتص
جزوه تایپ شده حقوق اداری 2
 
عنوان جزوه : جزوه تایپ شده حقوق اداری 2 نام استاد : دکتر حمزه محمدی نام دانشگاه : آزاد اسلامی واحد قزوین (باراجین) فرمت : WORD تعداد صفحه : 37 صفحه دانلود رایگان جلسه اول بخشی از جزوه: مرجع درس : کتاب حقوق اداری – دکتر منوچهر طباطبایی تاریخچه حقوق اداری : دولت­ها تا مدت هاي مدیدی بهشان می گفتند.دولت هايی که فقط نظم برقرار می کردند. کم کم دولت هاي ناظم تغییر شکل دادند و تبدیل شدند به دولت هاي پاسخگو و دولت هاي رفاه. در این صو
 
نقش بازار و بازاریابی در دولت توسعه‌گرا
مطالعه نقش دولت در فعالیت هاي بازاریابی و خط مشی بازرگانی دولت در این رابطه
مشخصات فایل

تعداد صفحات
23

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
اقتصاد

توضیحات کامل
این مقاله می کوشد تا نقش بازار و بازاریابی را در دولت توسعه گرا بررسی کند. دولت و بازار دو نهاد اصلی هر نظام اقتصادی را تشکیل می‌دهند. ویژگی بازار آن است که خواسته‌هاي متعارض عرضه‌کنندگان کالاها و خدمات یا منابع تولید و تقاضاکنندگان
سخنگوی دولت گفت: حتی با رفتن ایران به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد کشور رخ نخواهد داد.
 
به نقل از مهر: سخنگوی دولت گفت: حتی با رفتن ایران به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد کشور رخ نخواهد داد.
علی ربیعی ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز هیات دولت شخص رئیس جمهور و وزرا از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر کردند و همچنین انتخابات ۲ اسفند مورد بحث قرار گرفت. اعضای هیات دولت از مردم
نفت,کرونا,کسری بودجه
در جلسه اخیر وزرای اوپک و اوپک پلاس توافق جهت کاهش تولید نفت صورت نگرفت و توافق فعلی که تا آخر ماه میلادی جاری دارای اعتبار است آخرین توافق کاهش تولید خواهد بود مگر اینکه توافق جدیدی صورت گیرد.
وزرای کشور هاي عضو اوپک در جلسه ای که اخیرا تشکیل یافت خواستار کاهش تولید نفت به علت کمبود تقاضا در اثر شیوع بیماری کرونا شدند تا از کاهش شدید قیمتی طلای سیاه جلوگیری شود ولی رد این پیشنهاد توسط روسیه دوباره باعث افت بیشتر قیمت نف
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

سوالات آیین نامه وبلاگ تدریس سید علی انصاریان فعالیت های روزانه آموزشی کلاس 7/4 بلاگ مدرس تئوری موسیقی علاوه تر کالا خودنویسی ها دانلود طرح تعالی م ا ن و شیمی ساختمان و سازه های بتنی